Eredmények

Értékvetélkedő: "Ha egy évre tervezel, ültess rizst; ha húsz évre tervezel, ültess fákat; ha a következő generációknak tervezel, tanítsd az embereket." (kínai közmondás)Agrár- és élelmiszergazdaság, valamint a turizmus és vendéglátás volt a témája a Tolna Megyei Önkormányzat által meghirdetett és tavaly ősszel megkezdett Kincses Tolna Megye Értékvetélkedőnek, melyen a megye általános iskola felső tagozatos és középiskolás csapatai vettek részt. A koronavírus járvány miatt ebben a tanévben on-line megoldással lehetett a programot megvalósítani. A közel 90 fiatal versenyző Bonyhád, Decs, Dombóvár, Gyönk, Nagydorog, Paks, Szekszárd és Tengelic településekről jelentkezett a programra. Az őszi értékhangoló program előadásait a megyei önkormányzat youtube csatornáján adtuk közre, majd két írásbeli fordulót követően lehetett eredményt hirdetni. Az idei tematika szerint "megye ízei" étlapot, mezőgazdasági kiállítási tervet készítettek a fiatalok, érkeztek helyi specialitások receptjei és természetesen újabb értékfelterjesztések is. Az idei évi digitális oktatás mellett ez a vetélkedő is plusz erőpróbát jelentett. Szerencsére mindig vannak, akik számára nem kérdés, hogy igazi értékőrként kell helytállni a versenyben.Az ülésig elkészült értékfelterjesztések a megyei értéktár bizottság elé kerültek, s most két olyan érték volt, ami a megyei értéktárba került: a paksi siller és a nagydorogi Széchényi kastély. De minden felterjesztés a települési értéktárakat gazdagíthatja, ezeket eljuttatjuk a helyi bizottságokhoz. Ezúton is köszönjük mind a versenyzőknek, mind a felkészítő pedagógusoknak, hogy elkötelezett munkájuknak köszönhetően minden évben hozzájárulnak, hogy a települési és megyei értéktár is folyamatosan bővül. Mert ez a vetélkedő alapvetően sokkal többről szól, mint versengésről. Akik részt vesznek a programon, reményeink szerint a megye értékei iránt fogékonyak és idővel maguk is nem csak szeretni, de őrizni is fogják, esetleg tovább adni a következő generációknak.Orbán Attila, a megyei önkormányzat alelnöke és Losonczyné dr. Baranyai Eszter megyei főjegyző vitte el a csapatoknak az önkormányzat és az NMI Tolna Megyei igazgatósága ajándékait.Gratulálunk a versenyzőknek!
Eredmények: Általános iskolák
I. helyezett Zombai Általános Iskola Tengelici Tagiskolája Tengelici fiókák csapata
II. helyezett Decsi Bíborvég Általános Iskola Decsi kincsek csapata
III. helyezett Szekszárdi Baka István Általános Iskola Ütős Ötös csapata

2021.05.07- 09. Győr
Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság és Ifjúsági és Felnőtt Európa bajnoki válogató
90 egyesület vett részt a versenyen.
Dani egyéniben 10 km-en 1. helyet, Peti páros kajakban 5 km-en 3. helyet ért el.